Toyota esitles täna uut Land Cruiserit – tagasi juurte juurde

Täna esitles Toyota uhkusega uut Land Cruiserit, mis kannab edasi kõiki neid väärtusi, mis rohkem kui 70 aasta jooksul on Land Cruiseri nime muutnud tugevuse ja vastupidavuse sümboliks. Land Cruiseri legendaarne DNA on kombineeritud uute tehnoloogiatega, et pakkuda paremat suutlikkust nii maastikul kui igapäevases kasutuses.

 
  • Toyota uus Land Cruiser rõhub oma traditsioonilistele tugevustele – kvaliteedile, vastupidavusele ja usaldusväärsusele, et seljatada kõige karmimad väljakutsed

  • Uus mudel seob Land Cruiseri legendaarse DNA uute tehnoloogiatega, et pakkuda erakordset suutlikkust nii maanteel kui maastikul

  • Uus redelraamil GA-F platvorm toob kaasa märgatavalt kasvanud kere ja raami jäikuse, mis tähendab paremat mugavust ja juhitavust

  • Esimene elektroonilise roolivõimendi ja lahtiühendatava eesmise stabilisaatorvardaga Land Cruiser

  • 2,8-liitrine diiselmootor pakub suurepärast jõudluse ja säästlikkuse suhet, varsti saabub ka 48V tehnoloogiaga kerghübriid

Täna esitles Toyota uhkusega uut Land Cruiserit, mis kannab edasi kõiki neid väärtusi, mis rohkem kui 70 aasta jooksul on Land Cruiseri nime muutnud tugevuse ja vastupidavuse sümboliks. Land Cruiseri legendaarne DNA on kombineeritud uute tehnoloogiatega, et pakkuda paremat suutlikkust nii maastikul kui igapäevases kasutuses.

Euroopa kliendid saavad uut Land Cruiserit tellima hakata oktoobris, esimesed autod jõuavad ostjateni 2024. aasta esimeses pooles.


Uhke pärand

Land Cruiser sündis 1. augustil 1951 ja kandis esialgu nime Toyota BJ. Veidi hiljem tõestas see oma suutlikkust, ronides esimese sõidukina edukalt Fuji mäe kuuendasse laagrisse 2390 meetri kõrgusel.

Sellest ajast alates on Toyota ja Land Cruiseri missioon olnud pakkuda autot, mis viib reisijad sihtkohta mugavalt ja turvaliselt – seda ka kõige karmimates tingimustes. Erinevate klientide kogemused üle maailma on olnud hindamatu väärtusega, et arendada Land Cruiseri loomuomaseid tugevusi – usaldusväärsust, vastupidavust ja läbivust.

Tänu oma mainele on Land Cruiser üks Toyota enimmüüdumaid mudeleid – rohkem kui 170 riigis ja regioonis on kaubaks läinud 11,3 miljonit autot*.

Uus platvorm, parem suutlikkus

Uus Land Cruiser säilitab klassikalise ja robustse redelraami ning käib suurema Land Cruiser 300 (pole Lääne-Euroopas saadaval) jälgedes, võttes üle uue GA-F platvormi, mis tagab veelgi parema maastikusuutlikkuse.

Samal ajal on Toyota pühendunud ka Land Cruiseri praktilisena hoidmisele – seetõttu on see tavasõidul mugavam ja lihtsam manööverdada.

Uus raam on 50% suurema jäikusega, kere ja raami jäikus on kombineeritult kasvanud 30%. See tähendab nii paremat juhitavust kui suuremat mugavust. Vedrustuse uuendamisel on keskendutud rattakäigu suurendamisele, mis on maastikusõidul üks olulisemaid omadusi.

Uus elektrooniline roolivõimendi

Esmakordselt saab Land Cruiser elektroonilise roolivõimendi. See leevendab maastikul sõites tõukeid roolile ning võimaldab sujuvamat ja lihtsamat manööverdamist kõigil kiirustel. Elektroonilise roolivõimendi kasutuselevõtt tähendab, et uue Land Cruiseri Toyota Safety Sense juhiabisüsteemide sekka lisandub ka sõiduraja hoidmise abisüsteem.

Toyota esimene lahtiühendatav eesmine stabilisaatorvarras

Maastikusuutlikkuse kasvatamisele aitab kaasa uus lahtiühendatav eesmine stabilisaatorvarras. Toyota poolt esmakordselt kasutatav lahendus võimaldab juhil lülitist eesmise stabilisaatorvarda lahti ühendada. See parandab maastikul läbivust ja maanteel mugavust.

Maastiku jälgimise süsteemi ja maastikusõidurežiimide täiustused pakuvad veelgi kindlust teelt maha keerates. Maastiku jälgimise süsteem koosneb kõrglahutusega kaamerast ja ekraanist, mis annab juhile ülevaate auto all toimuvast; Multi-Terrain Select kohandab automaatselt auto sõidurežiimi hetke oludele sobivaks.

Uued jõuülekanded

Uut Land Cruiserit tutvustatakse 2,8-liitrise diiselmootoriga, mis on seadistatud suurepärasesse jõudluse ja säästlikkuse tasakaalu. 204 DIN hj / 150 kW mootori võimsus rakendub läbi kaheksakäigulise Direct Shift automaatkasti, mis võimaldab vedada kuni 3500 kg haagist. 2025. aasta alguses jõuab müügile ka efektiivse diiselmootori ja 48V tehnoloogiaga kerghübriid.

Disain: uudsega sulandunud traditsioon

Auto disainis on ühendatud pärand ja moodsad trendid, et luua ajatu välimus, mis väljendab Land Cruiseri suutlikkust tulla toime rasketes tingimustes. Parimatele tööriistadele omaselt rõhutab ka Land Cruiseri disain funktsionaalsuses peituvat ilu.

Karm välimus väljendab „tagasi juurte juurde“ suhtumist, kuid on samas väga praktiline. Maastikusuutlikkusele aitavad kaasa lühemad ülendid, kitsam kere allosa ja kahjustumise korral lihtsalt vahetatavaks loodud komponendid.

Profiilis on Land Cruiseri klassikaline siluett tänu tugevatele horisontaalsetele joontele vägagi äratuntav. Auto pikkus on 4920 mm, laius 1980 mm ja kõrgus 1870 mm, teljevahe on 2850 mm.

Sõitjateruum on päris maasturile omaselt funktsionaalne, istekohti on vastavalt soovile viis või seitse. Näidikupaneel on lihtsalt loetav ja nupud ning lülitid loodud hõlpsalt kasutatavaks ka rasket maastikku ületades.

Olulisele kohale on seatud juhi nähtavus – sellele aitavad kaasa kõrgemad küljeaknad, madalam kapoti ja tuuleklaasi vaheline plastrest ja horisontaalne näidikupaneel.

Nutikad abilised

Uus Land Cruiser võtab värskeimatest Toyota Safety Sense juhiabisüsteemidest maksimumi – T-Mate paketi nutikad ohutus- ja sõiduabid vähendavad juhi koormust.

Land Cruiser First Edition

Euroopasse saabub esimesena erimudel First Edition, mida saab tellida alates käesoleva aasta oktoobrist.

Piiratud tootmismahuga erimudelit tehakse Euroopa turule umbes 3000 ning see rõhutab eriliste kujunduselementidega Land Cruiseri pärandit ja tõelist maastikuvallutaja olemust. Detailide hulka kuuluvad klassikalised ümmargused esituled ja kaks erilist kahetoonilist värvilahendust: Sand pruun ja Smoky Blue sinine. Rohkem detaile avalikustatakse lähiajal.

* Alates juunist 2023 loetakse müüginumbrite hulka ka Lexus LX ja GX.

Placeholder image

Placeholder image

Placeholder image

Placeholder image