Let's Go Beyond

Alati saab minna kaugemale

Toyota hübriidsõidukid on Euroopa kümne müüduima automargi seas madalaima keskmise CO₂-heitega. Toyota pole kunagi piirdunud ühe eesmärgi saavutamise ja sellega kaasneva mugavustsooniga, sest alati saab minna kaugemale. Nullemissioonist. Ootamatustest. Takistustest. Loomulikult ka oma võimete piiridest.

Meil on juba olemas tehnoloogiad, mis kasutavad puhtaid, taastuvaid ja jätkusuutlikke energiaallikaid, seega olemegi seadnud eesmärgiks liikuda nullemissioonist veelgi kaugemale. Ainult nii saame luua parema ühiskonna. 

Tutvu meie teekonnaga puhtama ja parema maailma poole

Liigume nullemissioonist kaugemale

25 aastat on möödas ajast, mil Toyota Priuse turuletoomisega võtsime teejuhi rolli elektrifitseeritud sõidutehnoloogiate arendamisel. Oleme jätkanud selles valdkonnas pingutamist ega rahuldu enne, kui iga kliendi jaoks on loodud lahendus, mis sobib talle ja meie koduplaneedile. Selle tulemusena on meil valik elektrifitseeritud sõidukeid – nii täishübriide, pistikhübriide kui ka elektri- ja vesinikusõidukeid. Meie uusim eesmärk ei ole pelgalt nullheite saavutamine, vaid sellest kaugemale jõudmine, luues samal ajal sõidukeid, millel on positiivne mõju ümbritsevale keskkonnale. Täpselt nagu teeb seda vesiniku jõul töötav Toyota Mirai, mis eraldab ainult vett ja puhastab õhku.

Täishübriidid ja pistikhübriidid

Ikoonilise Toyota Priuse ehk maailma esimese seeriatootmises valminud hübriidsõiduki turule tulekust on möödunud juba veerandsada aastat ja selle aja jooksul saadud kogemuste abil on maailma teedele jõudnud juba miljoneid Toyota täishübriide. Uusima põlvkonna suure jõudlusega hübriidid võivad sõita juba praegu kuni 70% ajast heitmevabas elektrirežiimis.

Vaata lisa

Toyota bZ-seeria

Toyota bZ-seeria on meie uue põlvkonna täiselektriliste mudelite perekond, mis liigub nullheitest kaugemale. Neist täiselektrilistest autodest esimene ehk Toyota bZ4X toob kaasa palju uuendusi, nagu elektrooniline roolimine ja aku laadimine päikesepaneelide abil.

Placeholder image

Placeholder image

Mirai

Toyota Mirai on justkui vesinikuenergia ikoon ja suursaadik. See on maailma esimene seeriatoodanguna valminud vesinikuauto ja tegemist on nüüd juba Mirai teise mudelipõlvkonnaga. Mirai on üks meie autodest, millega on võimalik juba praegu sõita nullemissioonist kaugemale. Lisaks sellele, et Mirai ainsaks heitmeks on puhas vesi, suudab see õhku puhastada.

Vaata lisa

Liigume takistustest kaugemale

Kui meil on vabadus liikuda, on kõik võimalik. Mistõttu töötamegi selle nimel, et aidata kujundada maailma, kus kõik saavad liikuda vabalt. Ühtlasi oleme aastatel 2018–2024 olümpia- ja paraolümpiamängude liikuvuspartner. Just 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel esitleme maailmale paljusid uusi mobiilsuslahendusi, mille hulka kuuluvad näiteks inimeste tugirobot, mis abistab neid, kes ei saa iseseisvalt liikuda, ja i-Ride – täiselektriline sõiduk, mis on mõeldud ratastooli kasutajatele ning mille eesmärk on muuta liikumine lihtsamaks ja tõhusamaks.

C+Walk T

Elektriline, kompaktne ja lihtsalt manööverdatav stiilne C+Walk T on loodud selleks, et Sul oleks linnas lihtsam ja turvalisem liikuda. Ükskõik kas seisad, istud või oled ratastoolis, see keskkonnasäästlik akutoitega elektrisõiduk on alati valmis liikumist kõigi jaoks nauditavaks muutma.

Inimeste tugirobot

Toyota Human Support tugirobot lubab liikuvusvabaduse piire veelgi kaugemale nihutada, aidates liikumispuudega abivajajatel palju iseseisvamat elu elada. Autonoomselt liikuv tugirobot täidab väsimatult mitmesuguseid käsklusi, mida on võimalik talle hääle või tahvelarvuti abil edastada.

Lihtsa ligipääsuga ühissõiduk

Veel üks võimalus nullemissioonist kaugemale jõuda on aidata neid, kelle liikumisvõime on piiratud. Accessible People Mover ühissõiduk töötati välja selleks, et eakad ja puuetega inimesed, aga ka rasedad ja väikelastega pered saaksid kasutada istumisvõimalusega ühistransporti ning nautida veidi rohkem vabadust.

i-Ride

i-Ride on meie geniaalne ratastooliga ligipääsetav elektriauto, mille juhtimine toimub imelihtsa juhtkangi abil. Selle ainulaadne istmete paigutus ja automatiseeritud sõidufunktsioonid annavad kasutajatele parema liikuvuse ning rohkem meelerahu.

i-Road

Uuenduslik aktiivkallutuse tehnoloogia võimaldab Toyota i-Roadil olla intuitiivne sõiduvahend, mis sobib tänu paindlikkusele, dünaamikale ja suurusele eriti hästi linnaruumi, kus aitab vähendada nii ummikuid kui ka õhusaastet.

T-HR3

Tugirobot T-HR3 on humanoidseade, millel on lisaks sõbralikule välimusele ka üks eriti oluline eesmärk. Tänu ülitäpsele liigutuste imiteerimise võimekusele saab T-HR3 abistada näiteks arste ja patsiente, pakkudes kaugprotseduuride võimalust ning seda isegi eluohtlikes olukordades ja keskkondades.

E-Care

Täiendavat liikumisvabadust loob meie Toyota E-Care, mis toob virtuaalsed arstlikud kontrollid ja uuringud piiratud liikumisvõimega inimestele sõna otseses mõttes koduukseni või sinna, kuhu neil on mugav minna.

Liigume ootustest kaugemale

Soovime muuta iga sõidu nauditavaks. See tähendab, et lisaks juhile tuleb meil mõelda kõigi reisijate unikaalsetele liiklemis- ja liikumisvajadustele ning keskenduda teistele liiklejatele, kes meie sõidukitega kokku puutuvad. Näiteks meie prototüüp LQ kasutab juhi emotsioonide ja eesoleva tee paremaks mõistmiseks tehisintellekti abi, et tagada seeläbi kõigi liiklejate ohutus. Toyota T-Mate’i intelligentsed süsteemid on loodud just selleks, et meid kogu reisi vältel abistada, juhendada ja hoiatada. Veel oleme loonud virtuaalse THUMSi avariitarkvara ja et kasu oleks kõigile, tegime selle kättesaadavaks teistelegi autotootjatele. Teekonnal nullemissioonist kaugemale on meie eesmärk viia ka õnnetuste arv nullini.

Unistus viia õnnetuste arv nullini

Lisaks kõigile olemasolevatele turvafunktsioonidele, mida Toyota mudelid pakuvad, laiendame ohutuse mõistet nüüd autonoomsele sõidutehnoloogiale. See algab T-Mate'iga – Sinu sõidukit ümbritsevate andurite kogumiga, mis on alati töös ja valmis Sind abistama. Arendame pidevalt seda tehnoloogiat eesmärgiga ennetada kõiki liiklusõnnetusi.

Toyota T-Mate

Toyota T-Mate’i nime all tutvustame ühendatud ohutus- ja turvafunktsioone, mis töötavad koos, et hoida silma peal kõigel, mis Sinu ümber toimub. Alates nutikatest pikivahe anduritest kuni parkimisabini, panoraamvaate ekraanist kokkupõrke ennetussüsteemini – Toyota T-Mate on nagu sõber, kes Sind juhendab ja Sulle abiks on.

Vaata lisa

THUMS

Toyota on loonud ülimalt põhjaliku ja mitmetahulise digitaalse tarkvara, et analüüsida erinevat tüüpi kokkupõrgete mõju inimkehale. THUMS on nii tähelepanuväärse tähtsusega, et otsustasime jagada seda kõigi teiste autotootjatega, et selle kasutegur oleks võimalikult suur.

LQ

Kutsume seda autoks, mis suudab Sinu tunnetele täpselt samaga vastata. Toyota LQ kasutab tehisintellekti abi, et reageerida Sinu meeleoludele sõidu ajal – see aktiveerib rahustava valgustuse, kui oled ärritunud. Kui Sul esineb väsimuse märke, kohandab see sisevalgustust, et püsiksid erksana. LQ suudab märgata isegi teel olevaid ohtusid ja neid vältida.

Liigume oma võimete piiridest kaugemale

Tahame jõuda nullheitest kaugemale. Punktini, kus meie toodetel ja teenustel on positiivne mõju kogu ühiskonnale. See tähendab tooteid ja algatusi, mis aitavad rikastada elu kogukondades, ühiskonnas ja meie kõigi ühisel koduplaneedil.

Toyota keskkonnaväljakutse 2050 on meie kohustus saavutada tõeline jätkusuutlikkus kõiges, mida teeme. Võtame vastu ka ÜRO säästva arengu eesmärgid, aidates suurendada tehnoloogia-, loodus- ja täppisteaduste alal õppivate ning töötavate tüdrukute arvu. Töötame vesinikuühiskonna nimel, kus kogu transport ja terved linnad töötavad puhta vesinikkütusega. Liigume parema ja puhtama maailma poole, mis jõuab nullemissioonist kaugemale.

Vesinikuühiskond

Voolujoonelise Toyota Mirai turuletulekuga andsime alguse vesinikuühiskonna loomisele. Juba praegu suudab Mirai sõita nullheitest kaugemale, kuna selle heitmeks on ainult puhas vesi. See on alles esimene osa meie visioonist tuua puhas vesinikuenergia kõigisse ühiskonna-, transpordi- ja tehnoloogiavaldkondadesse – bussidest paatideni, veokitest tõstukiteni. Juba praegu oleme liikunud nullemissioonist kaugemale, luues vaiksemaid transpordilahendusi, mis suudavad sõites õhku puhastada.

Woven City innovatsioonilinn

Oleme liikunud vesinikusõidukite tootmisest sammukese kaugemale, ehitades üles Woven City innovatsioonilinna – täiuslikult ühendatud ja puhta vesiniku jõul töötava ökosüsteemi. See on tulevikulinna prototüüp, kus on võimalik kogeda puhta ja laialdasi kasutusvõimalusi pakkuva vesinikkütuse eeliseid ning pakkuda inspiratsiooni järgmistele põlvedele. Woven City on meie tulevikuinnovatsiooni elav ja hingav labor.

Vaata lisa (ENG)

e -Palette

Ülipõneva e-Palette prototüübiga teeb Toyota kommertstranspordi valdkonnas tõelise revolutsiooni. Autonoomsed sõidukid on ettevõtete jaoks suur edasiminek – need pakuvad mobiilset ruumi, mida saab kohandada kasutamiseks juuksurisalongina, restoranina, jõusaalina või isegi mobiilse hotellitoana. Ainult kujutlusvõime on piiriks. e-Palette pakub äridele põnevaid, elegantseid ja uudseid võimalusi klientideni jõudmiseks. Seda ka sõna otseses mõttes.

Energy Observer

Energy Observer viib heitmevaba liikuvuse maailma ookeanidele. Teedrajav vesiniku jõul töötav veesõiduk on varustatud täpselt sama kütuseelemendi tehnoloogiaga, mis on Toyota Mirai südameks. Energy Observer ei eralda ainult puhast vett, vaid on suuteline vesinikkütust tootma, kasutades mereveest vesiniku eraldamiseks päikeseenergia abi.

Vaata lisa (ENG)

Toyota Caetanobus

Vesinikkütusel töötava Caetanobusi heitmeks on ainult puhas vesi, mis tähendab, et see aitab tuua heitmevaba innovatsiooni just sinna, kus seda on kõige rohkem vaja – linnadesse. Viies reisijaid sinna, kuhu vaja, puhastab buss samal ajal linnaõhku. Caetanobusil on veel üks trikk varuks – see oskab suhelda fooridega, mis võimaldab juba eos kiirust vähendada ja seeläbi vähendada ummikutes seismiseks kuluvat aega.

JAXA kuukulgur

Koostöös Jaapani kosmoseagentuuriga viime heitmevaba mobiilsuse isegi meie koduplaneedist kaugemale. Täpsemalt öeldes Kuule. Toyota vesiniku jõul töötav JAXA kuukulgur eraldab liikudes ainult puhast vett ning suudab läbida Kuu pinnal pikki vahemaid, ilma et see mõjutaks Kuu niigi habrast atmosfääri ja puutumatut pinnakihti.

Toyota keskkonnaväljakutse 2050

Globaalse ettevõttena võtab Toyota kohustusi täie tõsidusega. Seetõttu plaanime viia heitmevaba teekonna uuele tasandile, jätkates nullemissioonist kaugemale strateegiat tulevikus ja läbi kogu toodangu tarneahela. Ehk meie jaoks ei tähenda see ainult kohustust viia aastaks 2050 kõigi uute sõidukite süsinikdioksiidi heitkogused nulli. See tähendab, et nulli peavad jõudma ka toodete elutsükli ja tehaste tööga kaasnevad heitkogused ning miinimumini tuleb viia puhta vee kasutamine.

Vaata lisa