Spetsialist selgitab: miks on kevadine autopesu oluline?

Spetsialist selgitab: miks on kevadine autopesu oluline?

Esimesed päikselised kevadilmad tuletavad ka veidi laisematele automanikele meelde, et on aeg auto suurpuhastusega tegeleda. Mida kevadise autopesu juures silmas pidada, selgitab Amservi järelteeninduse juht Ahti Aasala.

Pärast pikka talve on korralik autopesu väga oluline. Erinevad soolad ja kemikaalid, mida talvel teedel kasutatakse, jätavad oma jälje ka sõidukitele. “Auto pinnale ladestuvad sool ja pigi ning pidurite ja naastrehvide kulumisest tekib metalliosakeste kiht – kõik need koos võivad olla pindmise korrosiooni põhjusteks. Aja jooksul hakkab aga korrosioon tungima ka kere sisse. Võime kogemuse põhjal öelda, et praktiliselt igal autol on ka väikseid vigastusi värvkattes ning sellistes kohtades käivitub roostetamise protsess väga kiiresti. Seega tasuks kevadine autopesu teha põhjalikum, et roostet soodustavad tegurid oma autolt maha pesta,” räägib Aasala. 

Keskmine autoomanik peseb oma autot vaid mõnel korral aastas. “Meie kliimas talvisel ajal on aga autopesu eriti oluline, sest regulaarne pesu aitab autol paremini säilida. Soovides oma sõiduvahendile veelgi paremat kaitset pakkuda, tasuks kasutada peale pesu kaitsevaha, mille abil ei jää soolad, pigi ja muud kemikaalid auto külge nii kergelt kinni ning auto püsib kauem puhtana ja seda on ka kergem puhastada,” selgitab Amservi järelteeninduse juht ja märgib, et kui pika talve jooksul pole autot kordagi pestud, siis võib olla auto pinnale tekkinud raskesti eemalduv mustusekiht. 

Puhtal autol on paremini võimalik märgata ka erinevaid kriimusid ning kahjustusi, mis talvel autole võivad olla tekkinud. “See on hea võimalus kiirelt reageerida ja need kahjustused spetsialistide käe all parandada, et probleemid ei süveneks ja värvi alla rooste tekkima ei hakkaks,” soovitab Aasala. 

Käsipesu või automaatpesu?
“Peale talve, kui teha suurem puhastus, soovitaks külastada käsipesulat – see tagab, et ka kõik raskesti ligipääsetavamad kohad saavad puhastatud ja talve jooksul tekkinud mustus ei jää kuhugi kogunema,” leiab Amservi järelteeninduse juht. 

Samas automaatpesula sobib jällegi inimesele, kes on kiirema elutempoga. “Automaatpesulasse saab minna spontaanselt, ükskõik millisel kellaajal ja lihtsalt sisse sõita. Seega ei pea minekut ette planeerima ja oma päevast võetud veerand tunniga saab auto puhtaks,” räägib Aasala. 

Auto korda ka seest
Peale talve on tihti autosse kogunenud ka palju niiskust ja mustust. “Kahjuks ei pea paljud autoomanikud korralikku salongipuhastust väga oluliseks, kuigi just talvisel perioodil tassime oma jalanõude ja välisriietega autosse väga palju mustust, mis omakorda imbub tekstiili ning korralikult puhastamata jätmisel võib sinna tekkida ka hallitus,” räägib Aasala. Samuti muutub see kuivades peenikeseks tolmuks, mis ventilatsiooniseadme tööle panemisel lendub ja mille endale salongiõhuga sisse hingame.

“Igasugune auto jooksev hooldamine on seotud ühe eesmärgiga – ennetada probleeme, mis vajaksid remonditöid. Ka auto pesemine aitab autot kauem uuena hoida ning aitab tülikate parandustööde arvelt raha kokku säästa,” ütleb Amservi järelteeninduse juht teemat kokku võttes. 

 Amservi järelteeninduse juhi Ahti Aasala kevadise autopesu nipid:
Kevadel tasuks autot pesta põhjaliku käsipesu soovitusega, mille käigus eemaldatakse kõikjalt kogunenud mustuse jäägid, tuvastatakse võimalikud vigastused ja lisatakse soovi korral kaitsevaha.

Automaatpesula sobib inimesele, kes on kiire elutempoga – veerand tunniga auto puhtaks.

Teha tuleks ka korralik salongipuhastus, et vältida hallituse teket, mustuse liigset imendumist tekstiilidesse ning mikroosakestega tolmu auto salongis, mille sissehinagamine võib kahjustada tervist.