Let's Go Beyond

Alati saab minna kaugemale


Toyota hübriidsõidukid on Euroopa kümne müüduima automargi seas madalaima keskmise CO₂-heitega. Toyota pole kunagi piirdunud ühe eesmärgi saavutamise ja sellega kaasneva mugavustsooniga, sest alati saab minna kaugemale. Nullemissioonist. Ootamatustest. Takistustest. Loomulikult ka oma võimete piiridest.

Meil on juba olemas tehnoloogiad, mis kasutavad puhtaid, taastuvaid ja jätkusuutlikke energiaallikaid, seega olemegi seadnud eesmärgiks liikuda nullemissioonist veelgi kaugemale. Ainult nii saame luua parema ühiskonna.

 

 

TUTVU MEIE TEEKONNAGA PUHTAMA JA PAREMA MAAILMA POOLE

 

Liigume nullemissioonist kaugemale

25 aastat on möödas ajast, mil Toyota Priuse turuletoomisega võtsime teejuhi rolli elektrifitseeritud sõidutehnoloogiate arendamisel. Oleme jätkanud selles valdkonnas pingutamist ega rahuldu enne, kui iga kliendi jaoks on loodud lahendus, mis sobib talle ja meie koduplaneedile. Selle tulemusena on meil valik elektrifitseeritud sõidukeid – nii täishübriide, pistikhübriide kui ka elektri- ja vesinikusõidukeid. Meie uusim eesmärk ei ole pelgalt nullheite saavutamine, vaid sellest kaugemale jõudmine, luues samal ajal sõidukeid, millel on positiivne mõju ümbritsevale keskkonnale. Täpselt nagu teeb seda vesiniku jõul töötav Toyota Mirai, mis eraldab ainult vett ja puhastab õhku.

 
 • Täishübriidid ja pistikhübriidid

  Ikoonilise Toyota Priuse ehk maailma esimese seeriatootmises valminud hübriidsõiduki turule tulekust on möödunud juba veerandsada aastat ja selle aja jooksul saadud kogemuste abil on maailma teedele jõudnud juba miljoneid Toyota täishübriide. Uusima põlvkonna suure jõudlusega hübriidid võivad sõita juba praegu kuni 70% ajast heitmevabas elektrirežiimis.

 • Toyota bZ-seeria

  Toyota bZ-seeria on meie uue põlvkonna täiselektriliste mudelite perekond, mis liigub nullheitest kaugemale. Neist täiselektrilistest autodest esimene ehk Toyota bZ4X toob kaasa palju uuendusi, nagu elektrooniline roolimine ja aku laadimine päikesepaneelide abil.

 • Mirai

  Toyota Mirai on justkui vesinikuenergia ikoon ja suursaadik. See on maailma esimene seeriatoodanguna valminud vesinikuauto ja tegemist on nüüd juba Mirai teise mudelipõlvkonnaga. Mirai on üks meie autodest, millega on võimalik juba praegu sõita nullemissioonist kaugemale. Lisaks sellele, et Mirai ainsaks heitmeks on puhas vesi, suudab see õhku puhastada.

Ootustest kaugemale

Soovime muuta iga sõidu nauditavaks. See tähendab, et lisaks juhile tuleb meil mõelda kõigi reisijate unikaalsetele liiklemis- ja liikumisvajadustele ning keskenduda teistele liiklejatele, kes meie sõidukitega kokku puutuvad. Näiteks meie prototüüp LQ kasutab juhi emotsioonide ja eesoleva tee paremaks mõistmiseks tehisintellekti abi, et tagada seeläbi kõigi liiklejate ohutus. Toyota T-Mate’i intelligentsed süsteemid on loodud just selleks, et meid kogu reisi vältel abistada, juhendada ja hoiatada. Veel oleme loonud virtuaalse THUMSi avariitarkvara ja et kasu oleks kõigile, tegime selle kättesaadavaks teistelegi autotootjatele. Teekonnal nullemissioonist kaugemale on meie eesmärk viia ka õnnetuste arv nullini.

 • Unistus viia õnnetuste arv nullini

  Lisaks kõigile olemasolevatele turvafunktsioonidele, mida Toyota mudelid pakuvad, laiendame ohutuse mõistet nüüd autonoomsele sõidutehnoloogiale. See algab T-Mate'iga – Sinu sõidukit ümbritsevate andurite kogumiga, mis on alati töös ja valmis Sind abistama. Arendame pidevalt seda tehnoloogiat eesmärgiga ennetada kõiki liiklusõnnetusi..

 • Toyota T-Mate

  Toyota T-Mate’i nime all tutvustame ühendatud ohutus- ja turvafunktsioone, mis töötavad koos, et hoida silma peal kõigel, mis Sinu ümber toimub. Alates nutikatest pikivahe anduritest kuni parkimisabini, panoraamvaate ekraanist kokkupõrke ennetussüsteemini – Toyota T-Mate on nagu sõber, kes Sind juhendab ja Sulle abiks on.

 • THUMS

  Toyota on loonud ülimalt põhjaliku ja mitmetahulise digitaalse tarkvara, et analüüsida erinevat tüüpi kokkupõrgete mõju inimkehale. THUMS on nii tähelepanuväärse tähtsusega, et otsustasime jagada seda kõigi teiste autotootjatega, et selle kasutegur oleks võimalikult suur.

 • LQ

  Kutsume seda autoks, mis suudab Sinu tunnetele täpselt samaga vastata. Toyota LQ kasutab tehisintellekti abi, et reageerida Sinu meeleoludele sõidu ajal – see aktiveerib rahustava valgustuse, kui oled ärritunud. Kui Sul esineb väsimuse märke, kohandab see sisevalgustust, et püsiksid erksana. LQ suudab märgata isegi teel olevaid ohtusid ja neid vältida.

Takistustest kaugemale

Kui meil on vabadus liikuda, on kõik võimalik. Mistõttu töötamegi selle nimel, et aidata kujundada maailma, kus kõik saavad liikuda vabalt. Ühtlasi oleme aastatel 2018–2024 olümpia- ja paraolümpiamängude liikuvuspartner. Just 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel esitleme maailmale paljusid uusi mobiilsuslahendusi, mille hulka kuuluvad näiteks inimeste tugirobot, mis abistab neid, kes ei saa iseseisvalt liikuda, ja i-Ride – täiselektriline sõiduk, mis on mõeldud ratastooli kasutajatele ning mille eesmärk on muuta liikumine lihtsamaks ja tõhusamaks.

 • C+Walk T

  Elektriline, kompaktne ja lihtsalt manööverdatav stiilne C+Walk T on loodud selleks, et Sul oleks linnas lihtsam ja turvalisem liikuda. Ükskõik kas seisad, istud või oled ratastoolis, see keskkonnasäästlik akutoitega elektrisõiduk on alati valmis liikumist kõigi jaoks nauditavaks muutma.

 • Inimeste tugirobot

  Toyota Human Support tugirobot lubab liikuvusvabaduse piire veelgi kaugemale nihutada, aidates liikumispuudega abivajajatel palju iseseisvamat elu elada. Autonoomselt liikuv tugirobot täidab väsimatult mitmesuguseid käsklusi, mida on võimalik talle hääle või tahvelarvuti abil edastada.

 • Lihtsa ligipääsuga ühissõiduk

  Veel üks võimalus nullemissioonist kaugemale jõuda on aidata neid, kelle liikumisvõime on piiratud. Accessible People Mover ühissõiduk töötati välja selleks, et eakad ja puuetega inimesed, aga ka rasedad ja väikelastega pered saaksid kasutada istumisvõimalusega ühistransporti ning nautida veidi rohkem vabadust.

 • i-Ride

  i-Ride on meie geniaalne ratastooliga ligipääsetav elektriauto, mille juhtimine toimub imelihtsa juhtkangi abil. Selle ainulaadne istmete paigutus ja automatiseeritud sõidufunktsioonid annavad kasutajatele parema liikuvuse ning rohkem meelerahu.

 • i-Road

  Uuenduslik aktiivkallutuse tehnoloogia võimaldab Toyota i-Roadil olla intuitiivne sõiduvahend, mis sobib tänu paindlikkusele, dünaamikale ja suurusele eriti hästi linnaruumi, kus aitab vähendada nii ummikuid kui ka õhusaastet.