Toyota garantii pikeneb 10 aastale

04.04.2022

Alates esimesest aprillist on Eestis ja kogu Baltikumis Toyota omanikele kättesaadav uus Toyota Relax garantii, millega pikeneb auto garantii 10 aastale. Nõnda pika perioodiga garantii on Euroopa turul esmakordne ja ainulaadne.

Amservi järelteeninduse juhi Ahti Aasala sõnul on uue Toyota Relax garantii loogika lihtne: “Tegemist on hooldusest sõltuva garantiipikendusega, mis võimaldab kliendil pikendada oma Toyota garantiid iga kord, kui ta laseb oma sõiduki hooldada Toyota volitatud remonditöökojas. Programm kehtib kõikidele autodele, mille vanus jääb alla 10 aasta ja läbisõit alla 185 000 km”. Aasala lisas, et Toyota Relax’i ulatus on samaväärne seni kuni kaks aastat garantii pikendamist võimaldava tasulise Toyota Extracare’i garantii tingimustega, kuid erinevalt Extracare’ist on Toyota Relax klientidele tasuta. “Auto garantii pikeneb automaatselt järgmise ettenähtud korralise hoolduseni, mis enamikel juhtudel on üks aasta või 15 000 km läbisõitu. Kuid juhul, kui autot ei ole 12 kuu või 15 000 km läbisõidu jooksul Toyota volitatud edasimüüja juures hooldatud, hakkab garantii kehtima üks kuu pärast hooldust.”

Amservi juhatuse liikme ja Toyota brändijuhi Margus Nõmmiku hinnangul annab uus, 10-aastane garantiipakett tänasetele Toyota omanikele ja Toyota ostu kaaluvatele inimestele senisest enam kindlustunnet. “Ikka kaalutakse autot valides ja soetades, et kui suured kulutused lisanduvad kahe, kolme või 5 aasta pärast peale autoostu - millised võimalikud parandustööd lähevad garantii alla ning millised peab autoomanik omast taskust kinni maksma. Tänaste kütusehindade juures võib eeldada, et tarbija kaardistab kõiki kulutusi veelgi kriitilisemalt. Toyota Relax võtab seda pinget kindlasti vähemaks ja annab autoomanikule kindlust juurde, et tema auto hoiab oma head hinda hiljem ka järelturul,” ütles Nõmmik. Ta lisas, et turul on mitmeid garantiitooteid, kus auto garantiiaega saab pikendada lisatasu eest, kuid Toyota Relax erineb selle poolest kõikidest teistest garantitoodetest, kuna pakub ainult hoolduslojaalsuse eest 10-aastast garantiid. 

Uus grantii pakub kaitset pea kõikidele elektri-, elektroonika- ja mehaanika osadele ja katab täies ulatuses nii varuosade kui ka töö maksumuse. Siiski ei hõlma garantii kuluosasid (nt. piduriklotsid, rehvid, lambipirnid), hoolduse komponente ning kere- ja salongi viimistlust ja mitteoriginaalosi ning autoabi teenust. Samuti ei kata garantii hoolduse ajal esinevaid defekte, juhul, kui auto eelnevat korralist hooldust pole margiesinduses teostatud või avastatud puudused on jäetud varasemalt kõrvaldamata. Toyota Relax on mõeldud tavasõiduautodele ning seepärast ei laiene ka eriotstarbel (nt rallisõit, taksoteenus, lühirent jt) kasutuses olevatele sõidukitele. Hübriid- või elektriauto aku kaitseks on Toyotal eraldi garantiitoode ja see ei kuulu Relax toote koosseisu. 

Toyota Relax garantii pole esindusepõhine teenus ning laieneb kõikidele volitatud Toyota edasimüüjatele Eestis.

Rohkem infot: https://www.amservauto.ee/teenindus-garantii-ja-maanteeabi/toyota-10-aastat-garantii

Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 10 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot. 2019. aastal loodi ärikliendiüksus Amserv Toyota Business. Amservis töötab ligi 400 inimest.
 

Tagasi