Toyota ohutus- ja juhiabisüsteemid said uue katusnime T-Mate

03.12.2021

Toyota täiustatud ohutus- ja juhiabisüsteemid (ADAS ehk Advanced Driver Assistance Systems) said uue katusnime – T-Mate. Uus nimi peegeldab tehnoloogia arengut ning sümboliseerib ohutussüsteemi võimekust abistada juhti erinevates liiklusolukordades.

 

T-Mate hõlmab endas laia valikut süsteeme, mis on loodud ohutuse tagamiseks erinevates liiklusolukordades, alates täpsetest parkimismanöövritest kuni linnatänavatel ja maanteedel sõitmiseni.

“Toyota on pühendunud kõrgete ohutusstandarditega sõiduautode tootmisele, arendades välja üha uusi tehnoloogiaid, et aidata vältida õnnetusi ning muuta autosõit juhi, kaasreisijate ja teiste liiklejate taoks turvalisemaks. Selle lähenemise läbi sündisid ka uue põlvkonna täiustatud juhiabisüsteemid (ADAS), mis on aina olulisemad selle eesmärgi saavutamisel,” kommenteeris Marek Maide, Toyota Balticu turunduse divisjoni juht.

Uusim ohutustehnoloogia kasutab rohkem andureid, radareid ja kaameraid. Need jälgivad sõiduki käitumist ning aitavad luua ülevaate ümbritsevast keskkonnast, hoiatades juhti võimalike ohtude eest ning vajadusel pidurdada, roolida või kiirendada. T-Mate hõlmab endas ka Toyota Safety Sense`i teisi aktiivohutus- ja parkimisabisüsteeme, et mitte ainult muuta liiklemine ohutumaks, vaid ka ära hoida õnnetusi või leevendada tagajärgi.

Ohutussüsteeme koondav T-Mate tuleb avalikkuse ette ajal, mil Toyota tutvustab ka oma ohutussüsteemi Toyota Safety Sense uusimat põlvkonda. Seda on täiustatud mitmete muudatustega ja ühtlasi pakub süsteem esimest korda kiirenduse korrigeerimist madalal kiirusel, ristmiku liiklusabi ning täiustatud vastutuleva liikluse tuvastamise ja ristmikul pööramisabi.

Teiste uute funktsioonide hulka kuuluvad näiteks hädaolukorra peatumise abisüsteem EDSS-i (Emergency Driving Stop System) ja õhu kaudu tehtavad uuendused (OTA). Täpsem T-Mate pakett sõltub valitud sõidukist ja varustustasemest. 

Uus katusnimi jõuab Euroopa turgudele järk-järgult koos uute mudelitega.

Tagasi