Tootmissüsteem

Toyotade tootmine

Toyota uudne lähenemine autotootmisele koos range kvaliteedikontrolliga tekitas autotööstuses põhjaliku murrangu. Toyota eeskujul kasutavad vaheladudeta süsteemi (just-in-time) kontseptsiooni lugematud ettevõtted üle kogu maailma ning mitte ainult autotööstuses.

Toyota tootmissüsteem põhineb nõudlusel. See tähendab õigete osade jõudmist montaažiliini õigesse kohta just siis, kui neid seal vaja on – mitte ühtki liigset detaili.

See meetod erines radikaalselt traditsioonilistest tootmissüsteemidest, mis põhinevad pakkumisel, olenemata tegelikust vajadusest. Toyota tootmissüsteemi idee on vastupidine – valmistada vaid täpne arv just neid tooteid, mida antud hetkel vajatakse.
Toyota reageerib kiirelt klientide vajadustele

Toyota hoiab autoosade ja ka lõpptoodangu laovarud rangelt minimaalsetena, tuginedes tootmises pigem nõudlusele kui lihtsalt mahule. See tähendab keskendumist väiksematele tootepartiidele ja vaid kliendile vajalike toodete valmistamisele just siis, kui klient neid vajab. Toyota on välja arendanud paindliku ja tundliku tootmise, mis on jätkuvalt kõigile autotootjatele standardiks.

Toyota meeskond suudab võrreldes oma konkurentidega tööpinke seadistada ja vorme vahetada väga kiiresti. Taoline tõhus reageerimisvõime uute turutrendide suhtes muudab Toyota tootmissüsteemi ideaalseks vahendiks, et tänapäeva kiirelt muutuvas üleilmses ärikeskkonnas edukalt toime tulla.

Toyotal on usaldusväärne kvaliteedikontroll

Toyota peab väga tähtsaks korralikku kvaliteedikontrolli ning töökindlate ja usaldusväärsete toodete tarnimist klientidele. Toyota tootmisliin on varustatud automaatse tõrketuvastussüsteemiga, mis võimaldab liinitöötajatel lahendada tekkinud probleemid kohapeal. See aitab vältida vigase toote sattumist tootmise järgmisse etappi. Toyota tootmissüsteem on ka väga ökonoomne, vähendades jäätmete teket ning olles väga keskkonnasõbralik.

Toyota kliendid võivad olla kindlad, et Toyota tooted on parima kvaliteediga ning äärmiselt töökindlad.