Toyota Land Cruiseri turvalisus

toyota land cruiser

Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus (RCTA)

Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus (R-CTA) võimaldab ohutult parkimiskohalt välja tagurdada, sest süsteem tuvastab pimealale lähenevad sõidukid. R-CTA, milles kasutatakse kvaasi-millimeeterlaineradarit, hoiatab helisignaali ja küljepeeglitel vilkuvate hoiatustuledega.

toyota land cruiser

Pimeala jälgimissüsteem (BSM)

Pimeala jälgimissüsteem võimaldab juhil ohutumalt sõidurida vahetada. Kui taha paigaldatud radariandurid tuvastavad auto küljel või tagumisel pimealal sõiduki, süttib vastavas küljepeeglis hoiatuslamp. Kui juht hakkab sõidurida vahetama, kuid auto pimealal on sõiduk, hakkavad hoiatuslambid vilkuma, hoiatamaks juhti, et sõidurea vahetamisest tuleks hoiduda.

toyota land cruiser

Lööki neeldav kerekonstruktsioon

Toyota Land Cruiseri kere kriitilistesse kohtadesse on paigaldatud lööki neeldavad konstruktsioonid, et vähendada laup-, külg- ja tagantkokkupõrke mõju. Kerekonstruktsioon summutab löögijõu, vähendab kere deformeerumist ning kaitseb salongi kokkumuljumise eest.

toyota land cruiser

Aktiivpeatoed

Mõlemal Land Cruiseri esiistmel on aktiivpeatoed, mis annavad oma klassi parima kaitse lülisambavigastuste vastu. Enne lööki nihkuvad kokkupõrget ennetavad peatoed ettenähtud asendisse, leevendades lülisambavigastuse võimalust tagant sissesõidu korral.

toyota land cruiser

Pidurdusabi (BA)

Süsteem, mis jälgib, kui kiiresti ja jõuliselt juht piduripedaali vajutab, ning lisab hädaolukorras pidurdusjõudu. Kui süsteem saab aru, et tegu on hädaolukorraga, ja juht ei suuda piisavalt jõuliselt pidurdada, tõstab ta automaatselt pidurisüsteemi hüdraulilist survet, et muuda pidurdust tõhusamaks.

toyota land cruiser

Äkkpidurduse märguanne

Äkilise pidurdamise korral hakkavad tagatuled teiste juhtide hoiatamiseks vilkuma, vähendades nii tagant sissesõidu ohtu. Süsteem aktiveerub, kui vajutad järsult piduripedaali kiirusel 55 km/h või üle selle.

toyota land cruiser

Kokkupõrget ennetav ohutussüsteem (PCS)

Kõkkupõrget ennetav ohutussüsteem hindab radarite abil kokkupõrkevõimalust teise sõiduki või mõne takistusega. Vajaduse korral käivitab süsteem ohutusfunktsioone: käivitades helisignaali, vilgutades märgutulesid, rakendades pidureid, pingutades turvavöösid. Kõik selleks, et leevendada kokkupõrke korral võimalikku lööki.

toyota land cruiser

Täiendava turvasüsteemi (SRS) turvapadjad – 7 turvapatja

Sellel mudelil on seitse turvapatja: juhi põlveturvapadi, SRS-turvapadjad juhile ja kõrvalistujale, külgturvapadjad ees istujatele ning turvakardinad nii ees kui ka taga sõitjatele.

 

Toyota Land Cruiser 150

Tõeline maastiku valitseja
Legendaarne Land Cruiser 150 on loodud jõuliseks, elegantseks ja uuenduslikuks maasturiks. Senini konkurentsitult parimaks.

Hind alates 45 200 €