Toyota Land Cruiseri sõidurõõm

toyota land cruiser

Sisse- ja väljalaskeklappide ajastusega gaasijaotusmehhanism (Dual VVT-i)

Dual VVT on sisse- ja väljalaskeklappide ajastusega gaasijaotusmehhanism, mis maksimeerib mootori jõudlust, optimeerides klapi ajastust sõltuvalt sellest, kas sa parasjagu kiirendad, sõidad tavakiirusel või liigud tühikäigul. See tehnoloogia tagab suurepärase jõudluse ja kütusesäästu tasakaalu.

  • Toyota Land Cruiser on võimsa 4-liitrise V6 Dual VVT-i bensiinimootoriga, mille kütusekulu on 10,8 l/100 km.  

toyota land cruiser

Land Cruiseri D-4D diiselmootor

Toyota uued diiselmootorid D-4D on võimsad kuid samas keskkonnasõbralikud. Ühisrõhul toimiv otsepritssüsteem reguleerib sõidu ajal kütuse rõhku, ajastust ja kogust, pritsides peenpihustatud kütuse kõrge rõhu all põlemiskambrisse. See tagab mootori parima töövõime.

  • Toyota Land Cruiser on 3-liitrise turbodiiselmootoriga, mille kütusekulu on 8,1 l / 100 km.

toyota land cruiser

6-käiguline käsikäigukast

Toyota käsikäigukastid tagavad täpse ja sujuva käiguvahetuse. Käsikäigukastiga on lihtne ökonoomselt sõita, kuid vajaduse korral saab möödasõitudel kogu mootori võimsuse kasutusele võtta. Tulemuseks on väga kaasahaarav ja dünaamiline sõidukogemus.

toyota land cruiser

5-käiguline automaatkäigukast

Toyota automaatkäigukastid muudavad sõidu sujuvaks ja mugavaks ning juhi elu tõeliselt kergeks. Käiguvahetused on kiired ja täpsed ning kui soovite sõiduki käitumist rangemalt kontrollida, saate vajaduse korral valida ka manuaalse režiimi (saadaval sõltuvalt mudelist). Automaatkäigukastide väljatöötamisel on püütud saavutada sõiduomaduste ja ökonoomsuse optimaalset tasakaalu.

toyota land cruiser

Aktiivne veojõukontroll (A-TRC)

Intelligentne veojõukontroll hoiab Land Cruiseri liikumises ka kõige erinevamates maantee- ja maastikutingimustes. Aktiivne veojõukontroll suudab libisema kippuvat ratast iseseisvalt pidurdada, jaotades samal ajal kogu veojõu ülejäänud kolme ratta vahel.

toyota land cruiser

Land Cruiseri nelikvedu

Täisnelikveo süsteem tagab kiirendamise ja pööramise ajal parema veojõu ja kontrolli. Süsteem muudab optimaalse jõudluse tagamiseks pöördemomendi jaotust eesmiste ja tagumiste veotelgede vahel. Uus Toyota Land Cruiser võimaldab ette/taha jaotust suhtega 50:50 kuni 30:70, et vastata kõigile võimalikele maastikutingimustele.

toyota land cruiser

Kineetilis-dünaamiline vedrustus (KDSS)

Elektrooniliselt juhitud hüdrovedrustus tagab parima sõidumugavuse ja stabiilsuse. Maanteesõidul on eesmised ja tagumised stabilisaatorid omavahel ühendatud ning elektrooniline vedrustus tasakaalustab nende mõju, leevendades nii pinna ebatasasusi. Maastikusõidul on aga stabilisaatorid lahti ühendatud. Seetõttu saab iga ratas ebatasasel maastikul palju autonoomsemalt liikuda, tagades parema veojõu ning stabiilsuse.

toyota land cruiser

Multi-terraini valikufunktsioon

Erinevatel maastikel sõitmise teeb lihtsamaks ja meeleolukamaks Multi-terrain valikufunktsioon, mis võimaldab valida nelja maastikurežiimi vahel: “Muda ja liiv”, “Lahtised kivid”, “Künkad” või “Kaljud”. Valitud režiim tagab konkreetsel maastikul parima veojõu ning kontrolli sõiduki üle, sest kiirendust, pidurdust ja veojõukontrolli juhitakse automaatselt lähtuvalt valitud režiimist.

toyota land cruiser

Multi-terraini blokeerumatu pidurisüsteem (ABS)

Kui Multi-terraini valikufunktsioon on sisse lülitatud, kontrollib ABS lahtistel teekatetel rataste lukustumist. Pidurisüsteem tagab optimaalseima pidurdusvõime, kohanedes läbitava maastiku oludega automaatselt.

toyota land cruiser

Aeglase sõidukiiruse hoidja

Rasketel maastikel sõitmisel on asendamatuks abiks aeglase sõidukiiruse hoidja, mis lubab keskenduda ainult roolimisele – kiirendus- või piduripedaali pole vaja puutuda. Ühtlase aeglase sõidukiiruse hoidjal on mootori ja pidurite üle automaatne kontroll. Valida saad viie sõidukiiruse vahel, mida võid igal ajal endale sobivamaks muuta.

toyota land cruiser

Nõlvalt laskumise ja nõlvalt stardi abi

Nõlvalt laskumise abi (DAC) ja nõlvalt stardi abi (HAC) tagab rasketel nõlvadel sõites sõiduki üle lisakontrolli. Laskumise abi aitab säilitada madala sõidukiiruse, u 5 km/h. Stardi abi tuleb appi, kui süsteem tuvastab, et nõlvalt startides hakkab sõiduk tagasi veerema. Sellisel juhul aktiveerib süsteem kohe pidurid.

 

Toyota Land Cruiser 150

Tõeline maastiku valitseja
Legendaarne Land Cruiser 150 on loodud jõuliseks, elegantseks ja uuenduslikuks maasturiks. Senini konkurentsitult parimaks.

Hind alates 45 200 €