Toyota autotööstuse loomine

Toyota on maailma üks suurimaid autotootjaid, müües aastas ligi 9 miljonit autot. Toyota on hõivanud maailma juhtivate suurettevõtete hulgas väärika koha, kuuludes kogu maailma ettevõtete edetabelis Fortune Global 500 esikümnesse. Toyotat on nimetatud kõige imetlusväärsemaks autotootjaks ning selle hinnangu aluseks on Toyota jäägitu pühendumus klientide soovide täitmisele. Toyotat on läbi aegade kujundatud väärtuste ja põhimõtete järgi, mille juured pärinevad firma sünniaastatest Jaapanis.

Toyota lugu algab 19. sajandi lõpus, kui Sakichi Toyoda leiutas Jaapani esimesed elektrilised kudumisteljed. See leiutis kujundas murranguliselt ümber riigi tekstiilitööstuse.

  • 1918. aastal rajas Sakichi Toyoda ketrus- ja kudumisvabriku Toyoda Spinning & Weaving Company.
  • 1924. aastal töötas ta koos poja Kiichiro Toyoda abiga välja kudumisautomaadi, viies sellega ellu oma ammuse unistuse. 
  • 1926. aastal asutas ta automaatse kudumisvabriku Toyoda Automatic Loom Works.

Sarnaselt isale oli ka Kiichiro Toyoda uuendusmeelne inimene. Kui ta 1920ndatel Euroopat ja USA-d külastas, huvitus ta sügavalt esimesi võrseid ajavast autotööstusest.

   toyota ajalugu

1937. aastal pani Kiichiro Toyoda aluse oma ettevõttele – Toyota Motor Corporation.

Kiichiro Toyoda üheks silmapaistvaimaks pärandiks on kuulus Toyota tootmissüsteem. See tähendas loobumist vaheladudest ning üksnes täpse koguse ettetellitud toodete valmistamist. See meetod osutus firma arengus võtmeteguriks. Nagu ka lugupidamine inimeste ja keskkonna vastu.

Tootmise pidev täiustamine, töötajate kohusetunde väärtustamine ning tippkvaliteedi tagamine on Toyota muutnud ettevõtteks, mis on teiste autotootjate jaoks võrdlusstandardiks.